TAB Gıda CFO’su Özgür Çetinkaya: Halka arz sonrası hiçbir borcumuz yok

Bloomberg HT’ye konuk olan TAB Gıda Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdürü Özgür Çetinkaya, şirketin bilançosu ve gelecek yatırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

TAB Gıda’nın enflasyon muhasebesine göre satışları 1. çeyrekte yüzde 7,5 artarak 5,7 milyar TL’ye ulaştı. Öte yandan şirketin brüt kârı 1. çeyrekte yüzde 24 artarak 734 milyon TL’ye, kar marjı ise yüzde 12,9’a çıktı.

“DİJİTALLEŞMEYE VE TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPTIK”

Çetinkaya, şirket bütçesini iç talebin kısılacağını öngörerek yaptıklarını belirttiği konuşmasında, premium ürünlerin satışlardaki payının geçen yıl yüzde 20-25 olduğunu söyledi. Reel olarak enflasyonun üzerinde büyüme sağladıklarını açıklayan Çetinkaya, dijitalleşmeye ve teknolojiye yatırım yaptıklarını belirtti.

“HALKA ARZ SONRASI HİÇBİR BORCUMUZ YOK”

“Halka arz sonrası hiçbir borcumuz yok, bu nakdi yatırıma ayıracağız” diyen Çetinkaya, enflasyon muhasebesinin nakit üretme kapasitelerini doğru yansıtmadığını kaydetti.

“YIL SONUNA KADAR 200 YENİ MAĞAZA AÇMAYI HEDEFLİYORUZ”

Çetinkaya, şirketin gelecek yatırımları hakkında yaptığı değerlendirmede, “Yıl sonuna kadar 200 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. Nakit artışını yeni yatırımlar, teknoloji-dijitalleşme ve güneş enerjisi projesine ayıracağız. Ücret artışını politikalara göre değerlendireceğiz.” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir