CHP’nin ‘gölge’ kabinesinden normalleşme trafiği

MEHTAP GÖKDEMİR / Ankara – Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın CHP’nin ilgili gölge bakanlarıyla yaptıkları görüşmelerin ardından dün de Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, CHP’nin gölge Milli Savunma Bakanı Yankı Bağcıoğlu ile bir araya geldi.

Ziyaret sonrası Bağcıoğlu “Türk Ordusu her türlü siyasi duruşun dışında olan yüksek ve kutlu bir yerdedir. Bu vesile ile başta Milli Savunma Bakanımız olmak üzere, bütün personeline, kahraman askerlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Milli Savunma politikalarında bilgi alışverişi ve iş birliği yapmamızın Türkiye’nin genel çıkarları için önemli olduğunu vurguladık. Yalnızca eleştirmek için değil, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yapıcı ve tamamlayıcı bir anlayışla hareket ettiğimizi belirttik. Milli güvenliğimizi ilgilendiren gelişmeler ve TSK personeline ilişkin önemli hususları ele aldık” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın da CHP’nin gölge İçişleri Bakanı Murat Bakan ile pazartesi görüşeceği öğrenildi. Partili kaynaklar, makro düzeydeki konuların liderler bazında konuşulacağını, Yerlikaya ile Bakan arasındaki görüşmenin ise genel güvenlik politikaları çerçevesinde geçeceğini ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir