Babacan ile görüşen Ayşe Ateş: Devlet Bahçeli de duruşmaya gelsin

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Ankara’da suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüştü.

Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün genel merkezimizde Ayşe Ateş ile bir araya geldik. Sinan Ateş’in katilleri, katillerini kollayanlar, kimin çevresinde olup olmadıklarına bakılmaksızın hak ettikleri cezayı almalı. Yargının, suçu ve suç işleyenleri değil, hakkı koruyacağı günler için hep beraber çalışacağız” ifadelerini kullandı.

‘ENİNDE SONUNDA GELECEK’

Ayşe Ateş görüşme sonrası, 1 Temmuz’da görülecek davayı MHP’li isimlerin de takip edecek olması hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ayşe Ateş, “Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın davayı takip etmesini istiyor musunuz? Sizin de işaret ettiğiniz bir isim kendisi” sorusuna “Ahmet Yiğit Yıldırım’ın adı zaten dosyada şüpheli olarak var. Eninde sonunda bir şekilde gelecek” dedi.

Ayşe Ateş, cinayet davasının 1 Temmuz’da görülecek duruşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de olması gerektiğini belirterek, “Çünkü burada yargılananların neredeyse hepsi Ülkü Ocakları ve MHP mensubu. Şimdiye kadar korudular, çabaları boşa gitmesin, gelsinler yine korumaya devam etsinler. O kadar uğraştılar” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir