8.000 MT/s Hıza Çıkabilen Lexar ARES DDR5 Bellek Duyuruldu

Lexar tarafından 8.000 MT/s hızına ulaşabilen ve son teknoloji özellikleri sunan ARES DDR5 bellek tanıtıldı.

Lexar, 7.600 MT/s dahili hıza sahip olan ve piyasadaki en hızlı modellerden biri olan yeni ARES bellek modelini sergiledi. Özelliklere detaylı bakıldığında Lexar’ın en yeni ARES bellek modülleri, hem performans hem de yerleşik olarak getirdikleri verimlilik açısından saygın olduğu bilinen SK hynix’in A-die bellek yongalarını içeriyor.

Lexar ARES DDR5 bellek yongaları Intel XMP 3.0 teknolojisini destekleyerek hız aşırtma ihtiyaçlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı ve yüksek stresli ortamlarda kararlılık sağlıyor. İyi hızlar için, ARES modülleri CL38-48-49-100 zamanlamalarında 8.000 MT/s hıza, CL36-46-46-96’da ise 7.600 MT/s hıza ulaşabiliyor.

Lexar’ın ARES serisi genel olarak estetik açıdan iyi bir donanıma sahip. Modülde sekiz LED segmenti ve 13 farklı aydınlatma modu bulunurken yerleşik Lexar Sync yazılımı aracılığıyla özelleştirme yapılabiliyor.

Isı dağıtımı için modüller 1,8 mm kalınlığında alüminyum bazlı muhafaza ile donatılmış durumda. Ek olarak, stres altında en iyi performansı sağlamak için yüksek kaliteli silikon yağ pedleri mevcut.

Bellek kiti ASUS, MSI ve Gigabyte marka üst düzey anakartlarla uyumlu. 8.000 MT/s hız ise şu anda sadece ASUS ROG Maximus Z790 APEX Encore ve Z790 APEX anakartlar tarafından destekleniyor.

Lexar ARES DDR5 Bellek Fiyatı

Lexar’ın ARES belleğinin 32 GB bellek setinin yaklaşık 190 dolardan satılması bekleniyor. Ürünün küresel çıkış tarihi de henüz belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir